הוצאת ויזה לארה"ב בדרך הכי קלה

הוצאת ויזה לארה"ב בדרך הכי קלה

כדי להיכנס לגבולות ממלכת האפשרויות הבלתי מוגבלות, הלוא היא ארצות הברית, יש לבצע הליך הוצאת ויזה לארה"ב. הדרך אל הוויזה המיוחלת רצופה במסלול מתיש, מייגע ורצוף במסמכים. בשל חוקי ההגירה הנוקשים, המשימה הזו הופכת לקשה יותר כאשר מדובר בחבר'ה צעירים שנחשדים ברצונם להשתקע בארה"ב. המדריך הבא ינסה לסייע לכם במשימה.

 

מדריך הטיפים המלא

מומלץ להקדים ולהירשם להוצאת הוויזה. שגרירויות אמריקה מתמודדות עם בקשות רבות, לכן בתקופות עומס ההליך אורך זמן רב. כך אתם מבטיחים לעצמכם שלא תתנהלו תחת לחץ זמנים מדוד. ישנן 4 סוגי ויזות ייעודיות לארה"ב למטרות השונות – ויזת עבודה, ויזת סטודנט, ויזת תיירותית או ויזת עסקית. הוויזה התיירותית היא הסטנדרטית ותוקפה למשך 10 שנים.

 

מילוי טופס מקוון

תהליך הוצאת ויזה לארצות הברית מתחיל בהוצאת טופס DS-160. זהו השלב החשוב ביותר בהליך בקשת הוויזה. מאשרים ויזה לפי קריטריונים ידועים מראש, הנבדקים בטופס. הטופס הוא מקוון ולכן אתם ממלאים אותו באתר שגרירות ארה"ב. שימו לב להקפיד על מילוי מדויק וברור, כדי להבטיח את סיכוייכם. את הטופס יש למלא באנגלית, לכן למתקשים רצוי להצטייד בשירותי תרגום או בסיוע של חברות מקצועיות המסייעות בהוצאת ויזה.

הקפידו על מילוי הבקשה כאשר אתם פנויים לכך, משום שהתהליך דורש זמן ותשומת לב רבה. שימו לב כי כל טופס מזוהה בקוד זיהוי אותו מומלץ להעתיק. אם הפסקתם באמצע את מילוי הטופס ותרצו לשוב אליו, תוכלו להקליד את קוד הזיהוי ולחזור לטופס. לאחר מילוי הטופס, תיאלצו לשלם אגרה בעלות של 160$.

 

תיאום ראיון

את הריאיון עליכם לקבוע דרך אתר שגרירות ארה"ב בתל אביב או דרך אתר הקונסוליה האמריקאית בירושלים. היכנסו לאתר, ובחרו בהתאם למקום מגוריכם ולמועד הנוח ביותר. הריאיון נדרש רק עבור מבקשי ויזה בין הגילאים 14 – 80.

 

ה-ראיון

לראיון בשגרירות עליכם להצטייד באישור כניסה לשגרירות, טופס DS-160 מלא, תשלום אגרה מודפס, תמונה עדכנית וברורה בגודל 5*5, דרכון בתוקף או דרכון ישן אם מוחתמות בו כניסות עבר לארה"ב והרבה סבלנות ואופטימיות. הריאיון כולל מבדק באנגלית, לכן חשוב מאוד לתרגל את האנגלית שלכם. בנוסף, מרכיב מרכזי בכל ראיון הוא הרושם שאתם יוצרים, לכן הקפידו על שפת גוף בטוחה ואמינה, והתנהלו ברצינות. ענו על כל השאלות שתישאלו ואל תסתירו מידע.

 

 

הארכת ויזה לארצות הברית

הארכת ויזה לארה"ב בדרך כלל דורשת הליך בקשה חדש, הזהה לחלוטין להליך הוצאת ויזה חדשה. במקרים אחדים, יוכלו לבקש מכם מילוי טפסים מקוונים ותשלום אגרה מבלי להגיע לשגרירות לצורך ריאיון.