ויזת חירום לארה"ב

ויזת חירום לארה"ב

כידוע, אי אפשר להיכנס לגבולות ארצות הברית מבלי הוצאת ויזה מתאים מראש. יחד עם זאת, לא לכולם יש אפשרות להוציא את המסמך הזה מבעוד מועד ולעשות זאת במסגרת גבולות הזמן הנדרש – פעמים רבות צריך להמתין מספר שבועות עד הריאיון בשגרירות שיכריע את הכף, האם תקבלו את הויזה או לא. ומכאן מתבקשת השאלה, האם ניתן להוציא ויזת חירום תוך זמן קצר ביותר ובמידה שלא תסכן את השם הטוב שלכם בשום צורה?

סוגי ויזה דחופה לארה"ב

למרות שקיימים נהלים ברורים לגבי הוצאת הויזה, כולם מבינים שקיימות נסיבות קריטיות, ובמקרים אלה אפשר לבקש הליך מזורז, תוך הנמקה מובנת של הנסיבות שהובילו לבקשת ויזת החירום. בין סוגי הסיבות המוצדקות להליך זה ניתן למצוא את האירועים הבאים:

  1. כאשר האדם נזקק באופן דחוף לטיפול רפואי בחו"ל שעשוי להציל את חייו.
  2. כאשר קרוב משפחה מדרגה ראשונה נמצא במצב רפואי קשה והאדם המבקש את הויזה חייב להיות איתו כמה שיותר מהר.
  3. סיבות עסקיות – כאשר נוכחות האדם בארה"ב חיונית לענייניו העסקיים. לשם כך יש להגיש מסמכים מתאימים (כגון מכתב מגורם עסקי חשוב בארה"ב המאשש את החשיבות של הגעתו של האדם לארה"ב באופן דחוף). ראוי לציין שהאינטרס החשוב בהליך זה האינטרס של השוק האמריקאי ולא טובתו הכלכלית של מבקש הויזה, לכן יש להסביר מדוע מדובר בהליך חשוב לארה"ב.
  4. לסטודנטים – כאשר יש להגיע לתחילת תכנית לימודים שאליה התקבל הסטודנט מבעוד מועד, או הליך חילופי סטודנטים (כך, במידה והסטודנט הישראלי לא יקבל ויזה ולא יגיע לארה"ב – הסטודנט האמריקאי שאיתו הוא מתחלף לא יוכל להגיע לישראל, כך שגם יש אינטרס של הצד האמריקאי).

הדקויות של הוצאת ויזה לארה"ב באופן בהול

כאמור, ניתן לבקש ויזה לארה"ב באופן דחוף ובהול במידה ויש לכך סיבה מוצדקת ואובייקטיבית, ומעבר לכל – משתלמת גם לצד האמריקאי. על מנת לקבל את הויזה במהירות, מומלץ לפנות לחברה המתמחה בתחום זה, משום שגם זה יראה לשגרירות את רצינות העניין, שהאדם אכן זקוק לויזה ולכן הוא פונה לכל המשאבים העומדים ברשותו על מנת לקבל תשובה חיובית. על מנת שהתהליך יעבור בהצלחה, כדאי להקפיד שלא "ליפול על הדברים הקטנים", כגון תמונת פספורט לא תקינה או איחור לריאיון שלכם בשגרירות. באמצעות פנייה לחברת סוכנות מקצועית בתחום הוצאת ויזה לארה"ב תוכלו לוודא שתקבלו את כל התדרוך הדרוש על מנת לקבל את הויזה תוך הזמן הקצר ביותר וללא כל עיכובים.