חמישה דברים שאתם צריכים לדעת לגבי הארכת ויזה לארה"ב

חמישה דברים שאתם צריכים לדעת לגבי הארכת ויזה לארה"ב

מתכננים טיול גדול בארצות הברית עם כל המשפחה? מעוניינים בחופשה חלומית אשר תמיד חלמתם עליה? ארצות הברית מושכת אליה תיירים רבים ממדינות רבות ומגוונות, אך כדי להגיע לשטחה יש צורך להוציא ויזה לארה"ב. הוויזה היא למעשה היתר כניסה לגבול המדינה ולא אישור כניסה סופי לארץ. החלטה אם להכניס או לא להכניס את המבקר לארצות הברית נתונה בידי רשות ההגירה.

הארכת ויזה לארצות הברית – איך עושים זאת

הוצאת ויזה לארה"ב כרוכה בהליכי ביורוקרטיה מורכבים. בשלב הראשון יש צורך למלא את הפרטים האישיים על גבי טפסים ולאחר מכן לשלם את האגרה. בסיום השלבים האלה, מוזמן מבקש הוויזה לריאיון בשגרירות ארצות הברית בתל אביב או בירושלים ושם מתקבלת ההחלטה אם לאשר או לא לאשר את הוויזה. במקרים מסוימים מעוניינים תושבי ישראל לחדש את הוויזה שלהם לאחר שפג תוקפה. אלה כמה דברים שכדאי לדעת על הליך הארכת ויזה לארצות הברית:

  1. להתחיל את הכול מהתחלה – הליך חידוש הוויזה דומה לתהליך הוצאת ויזה לארה"ב. גם כאן תידרשו למלא שורה ארוכה של טפסים ולשלם אגרה, אך במקרים מסוימים תקבלו פטור מלהגיע אל השגרירות.
  2. מתי אפשר לקבל פטור מהוצאת ויזה – ארצות הברית מקיימת הסכם שותפות עם מדינות מסוימות, כך שאזרחי מדינות אלה פטורים מהליל הוצאת הוויזה. דוגמאות למדינות אלה הן איטליה, שבדיה, פינלנד, אוסטריה או נורבגיה.
  3. להגיש בקשה להארכה – אם אתם נמצאים בימים אלה בארצות הברית ומעוניינים להגיש בקשת הארכת ויזה לארה"ב כדי לזכות בימים או שבועות נוספים של ביקור במדינה, עליכם לעמוד בכמה תנאים: במהלך השהות בארצות הברית לא עברתם על חוקי ההגירה, הסטטוס לא השתנה (כלומר, אינכם נמצאים בארצות הברית למטרות הגירה) והדרכון שלכם היה בתוקף במשך כל התקופה שבה שהיתם בארצות הברית.
  4. טופס הארכת שהות – כדי להאריך את השהות במדינה, יש צורך להגיש טופס הארכת ויזה לארה"ב הנקרא I-539. את הבקשה הזו מומלץ להגיש כ-45 יום לפני שיפוג תוקף הוויזה הנוכחית.
  5. לדעת אילך להגיש את הבקשה – בקשה בלתי נכונה להארכת הוויזה לארצות הברית עלולה להיחשב כאי ציות לחוקי ההגירה האמריקניים ולסבך אתכם עם החוק. אם אינכם בטוחים לגבי הדרך שבה אתם צריכים למלא את הטפסים, כדאי להתייעץ עם עורך דין מומחה.

חשוב להיערך בהתאם להליך חידוש הוויזה, מכיוון שעל פי רוב מדובר בהליך זהה לזה של הוצאת ויזה. אך אל דאגה, אם אתם פועלים לפי כל הכללים, תוכלו ליהנות מחוויה חד פעמית בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות.