סוגי ויזות לארה"ב

סוגי ויזות לארה"ב

כניסה לארצות הברית מותנית בקבלת אשרה – ישנן 35 מדינות החתומות בהסכם הדדי של ויתור ויזה לארה"ב, שכל הנדרש מהם הוא לקבל אישור כללי (אוטומטי כמעט). כמו כן – בעלי אזרחות קנדה או ברמודה יכולה להיכנס למדינה ללא ויזה. כל שאר האנשים זקוקים להליך בירוקרטי של הוצאת ויזה לארה"ב שעשוי להיות תובעני ביותר במקרים מסוימים. הויזות לכשעצמן מתחלקות לשני סוגים עיקריים: ויזה למטרת הגירה וויזה למטרת ביקור. ויזה למטרת הגירה דורשת גם הוצאת אישור עבודה, על מנת שהאדם לא יהיה נטל על הציבור, ובסופו של דבר המטרה היא להגיש בקשת התאזרחות.

אילו סוגי ויזות לארה"ב קיימות תחת קטגוריית ביקור

בקטגוריית של ויזות הביקור ניתן למצוא חמישה תתי-סוגים:

  • ויזת תייר רגילה (B2) – הסוג שרובנו מוציאים.
  • ויזת עסקים (B1) – ויזה לאנשי עסקים המעוניינים לשתף פעולה עם גורמים בארה"ב.
  • ויזת סטודנטים (F/M) – מיועדת לנרשמים למוסדות לימודים בארה"ב.
  • ויזת חילופי מבקרים (J) – במקרים אלה היוזמים של הנסיעות הם מעסיקים או גורמים במוסדות אקדמיים המעוניינים להחליף מידע עם עמיתים ממדינה אחרת.
  • ויזת סוחרים (E1) ומשקיעים (E2) – ויזה לארה"ב המותאמת לאמנת הסחר שנחתמה בין ישראל וארה"ב.

מה ההבדלים בין סוגי הויזות השונים

עבור כל הסוגים, הליך הוצאת ויזה לארה"ב הוא בסך הכול די דומה, משום שנדרש תמיד מילוי טופס סטנדרטי, וכן יש להוכיח את כל מה שכתוב בטופס בסיוע הגורמים המעורבים, כגון מוסדות אקדמיים שמזמינים סטודנטים לתוכניות החלפה, או כאשר מדובר בטיול לקרובים או לשיתוף פעולה עסקי (מכתב מהצד המקבל מועיל). כמו כן, תמיד נדרשת תמונה לויזה לארה"ב ויש לדאוג להגיע מוכנים ורגועים לריאיון, על מנת לאשש את כל הטענות שלכם ללא כל בעיה. ההבדל העיקרי בין סוגי האשרות זה הסכומים של האגרה, שעמודים על 160$ עבור ויזת תייר ועולים ככל שהויזה נעשית יותר מורכבת. וזה כל מה שצורך לדעת על הוצאת ויזה לארה" למטרות שונות.

כיצד תבטיחו שתקבלו את האישור המיוחל ללא בעיות?

כאמור, בין אם אתם נוסעים לארה"ב למטרות לימודים או לנופש, הדבר החשוב שיש לעשות הוא להוכיח שיש לכם חיים חשובים בישראל שאליהם תחזרו ויהי מה, ושלא תנסו להישאר בארה"ב כשוהים בלתי חוקיים. על מנת לבצע הליך הוצאת ויזה לארה"ב ללא כל קושי, יש להקפיד על כל השלבים, כולל אספקת תמונה לויזה לארצות הברית. אם אתם חושבים על כל הבעיות האפשריות מראש, סביר להניח שלא תיתקלו בהן.